Velká cena Severní Moravy – Ostravice 2012

Zamračená obloha, dálnice plná aut a vyhlídka návratu po třiceti letech do míst, kde jsem absolvoval základní vojenskou službu ve mě na rozdíl od ostatních členů posádky mikrobusu žádné příjemné pocity nevyvolávaly. Ti ostatní se totiž těšili na poslední jarní juniorský závod na řece Ostravici, která protéká hned za bývalými kasárny, z kterých je dnes již jen bezdomovecké doupě a hromada sutin a z lesíka okolo řeky je divoký Sherwood. Ještě že většina závodních úseků je na části řeky, která protéká centrem Frýdku Místku.

Po příjezdu do Ostravického penzionu s romantickým názvem Šípková Růženka většina mladých bez vybalení věcí uháněla déšť ne déšť do řeky na trénink. Nám starším se do deště nechtělo a tak jsme raději zvolili vázání mušek. Samotný trénink, který si Dominik s Petrem protáhli až do pozdního večera a málem nestihli skvělou večeři v režii Radka (v sobotu to bylo také exkluzivní), mnoho pro samotný závod nenapověděl, protože ve Frýdku je prý obsádka řeky diametrálně odlišná. Tady kluci pochytali desítky potočáků od 12ti do 35ti cm, ale závod rozhodují lipani a tloušti.

První ranní dvoukolo ukázalo velkou rozdílnost jednotlivých štontů a tak všichni pochopili, že k dobrému výsledku bude třeba také velká dávka štěstí při losu a stejně tak při volbě mušek. Na některých místech se lovili desítky ryb, ale byla i místa, kde ulovení dvou či tří rybek mělo cenu zlata. Objevovali se i předpovídaní lipani a tloušti, ale hlavní lovenou rybou byl stejně potočák. Lipanům a tloušťům totiž bylo třeba se trefit přesně do chuti a ta byla velmi nevyzpytatelná. Svoje kvality potvrdila Terezka, která byla průběžně osmá a svou daň osudu si vybral po nepodařeném losu Filip. Ale i tak zabojoval a v patnáctce se držel.

Po obědě druhá skupina chytala na dalším úseku a nejvíce ryb se chytalo v místech, kde do vody svítilo slunce. Výborný výkon tady předvedl nejmladší účastník a asi taky nejmenší Lukáš Michalík, když ve druhém kole ulovil 14 ryb a dělal nádhernou čtyřku v sektoru. Skvěle se vedlo i Dominikovi, který byl po prvním dni celkově sedmý. Méně štěstí měl tentokrát Petr, který byl na hranici první dvacítky. Dobře pracovali také malý Tomík s Víťou, kteří především získávají zkušenosti, ale i tak se dokázali s některými soupeři vypořádat.

Úkol na neděli byl jasný. Terezka měla potvrdit svoji šanci na účast na mistrovství světa ve Francii, Dominik minimálně udržet skvělou pozici v celkovém pořadí, Filip s Petrem se pokusit o posun nahoru ve výsledkové listině a ostatní si dobře zachytat. Během dne se potvrdilo, jak je důležité večer po prvním dni nezahálet. Než jdou závodníci spát čeká je rychlá směna u svěráčků s vázáním úspěšných vzorů. Ty jim potom pomohli splnit všechna předsevzetí.

Dominik tentokrát nezpanikařil a dvěma čtyřkami v sektoru nejen potvrdil včerejší umístění, ale nakonec se posunul na nádherné šesté místo, které zároveň znamenalo suverénní vítězství v kategorii Benjamin. Terezka znovu prokázalo svou zkušenost a spolehlivost a řekla si jednoznačně o místo v letošní reprezentaci. Filip předvedl skvělý výkon v posledním kole a na místě, kde v předchozích třech kolech byly uloveny celkem 4 ryby vydoloval ryb 8. Petr boj nevzdal a prokázal, že je velkým bojovníkem a nadějí našeho klubu do dalších let a na svých dvou štontech patřil k nejúspěšnějším rybářům. Tři nejmladší se snažili v rámci svých možností a pro nás byly největší odměnou jejich spokojené úsměvy po konci závodu, které nám jasně naznačily, že je chytání baví a o to přece jde především.

Celkové výsledky jsou k dispozici zde.

Podobné články

Monfiší stopa ve vydřím doupěti na For Fishing 2014

Na letošním rybářském veletrhu For Fishing 2014 v Praze získala naše expozice ocenění od organizátorů pro Nejlepší expozici do 60 m2. A určitě to nebylo jen tím, jak náš stánek…


Letošní jezerní zahájení

Teplé počasí a blížící se jezerní závodní sezona nás vyhnali na první jarní výjezd na jezero. Jako správné místo podle předchozích referencí z uplynulého týdne jsme si vybrali Štičí rybník…MSJ Irsko 2013 druhý závodní den

Druhý závodní den je vždy tak trošku oddychový. Odehrává se pouze jeden závod dopoledne a zbytek dne mají závodníci volný pro dostatečnou regeneraci a přípravu na závěrečný finiš. Pro naše…


Jizera 2015 – Nemilé překvapení, nebo budoucnost našich řek?

Po roce se mladí muškaři znovu sešli na Jizeře u Semil plní očekávání. Vždyť tento závod byl dlouhodobě perlou mezi českými juniorskými závody. A my jsme u toho byli samozřejmě…Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *