Velká cena Severní Moravy – Ostravice 2012

Zamračená obloha, dálnice plná aut a vyhlídka návratu po třiceti letech do míst, kde jsem absolvoval základní vojenskou službu ve mě na rozdíl od ostatních členů posádky mikrobusu žádné příjemné pocity nevyvolávaly. Ti ostatní se totiž těšili na poslední jarní juniorský závod na řece Ostravici, která protéká hned za bývalými kasárny, z kterých je dnes již jen bezdomovecké doupě a hromada sutin a z lesíka okolo řeky je divoký Sherwood. Ještě že většina závodních úseků je na části řeky, která protéká centrem Frýdku Místku.

Po příjezdu do Ostravického penzionu s romantickým názvem Šípková Růženka většina mladých bez vybalení věcí uháněla déšť ne déšť do řeky na trénink. Nám starším se do deště nechtělo a tak jsme raději zvolili vázání mušek. Samotný trénink, který si Dominik s Petrem protáhli až do pozdního večera a málem nestihli skvělou večeři v režii Radka (v sobotu to bylo také exkluzivní), mnoho pro samotný závod nenapověděl, protože ve Frýdku je prý obsádka řeky diametrálně odlišná. Tady kluci pochytali desítky potočáků od 12ti do 35ti cm, ale závod rozhodují lipani a tloušti.

První ranní dvoukolo ukázalo velkou rozdílnost jednotlivých štontů a tak všichni pochopili, že k dobrému výsledku bude třeba také velká dávka štěstí při losu a stejně tak při volbě mušek. Na některých místech se lovili desítky ryb, ale byla i místa, kde ulovení dvou či tří rybek mělo cenu zlata. Objevovali se i předpovídaní lipani a tloušti, ale hlavní lovenou rybou byl stejně potočák. Lipanům a tloušťům totiž bylo třeba se trefit přesně do chuti a ta byla velmi nevyzpytatelná. Svoje kvality potvrdila Terezka, která byla průběžně osmá a svou daň osudu si vybral po nepodařeném losu Filip. Ale i tak zabojoval a v patnáctce se držel.

Po obědě druhá skupina chytala na dalším úseku a nejvíce ryb se chytalo v místech, kde do vody svítilo slunce. Výborný výkon tady předvedl nejmladší účastník a asi taky nejmenší Lukáš Michalík, když ve druhém kole ulovil 14 ryb a dělal nádhernou čtyřku v sektoru. Skvěle se vedlo i Dominikovi, který byl po prvním dni celkově sedmý. Méně štěstí měl tentokrát Petr, který byl na hranici první dvacítky. Dobře pracovali také malý Tomík s Víťou, kteří především získávají zkušenosti, ale i tak se dokázali s některými soupeři vypořádat.

Úkol na neděli byl jasný. Terezka měla potvrdit svoji šanci na účast na mistrovství světa ve Francii, Dominik minimálně udržet skvělou pozici v celkovém pořadí, Filip s Petrem se pokusit o posun nahoru ve výsledkové listině a ostatní si dobře zachytat. Během dne se potvrdilo, jak je důležité večer po prvním dni nezahálet. Než jdou závodníci spát čeká je rychlá směna u svěráčků s vázáním úspěšných vzorů. Ty jim potom pomohli splnit všechna předsevzetí.

Dominik tentokrát nezpanikařil a dvěma čtyřkami v sektoru nejen potvrdil včerejší umístění, ale nakonec se posunul na nádherné šesté místo, které zároveň znamenalo suverénní vítězství v kategorii Benjamin. Terezka znovu prokázalo svou zkušenost a spolehlivost a řekla si jednoznačně o místo v letošní reprezentaci. Filip předvedl skvělý výkon v posledním kole a na místě, kde v předchozích třech kolech byly uloveny celkem 4 ryby vydoloval ryb 8. Petr boj nevzdal a prokázal, že je velkým bojovníkem a nadějí našeho klubu do dalších let a na svých dvou štontech patřil k nejúspěšnějším rybářům. Tři nejmladší se snažili v rámci svých možností a pro nás byly největší odměnou jejich spokojené úsměvy po konci závodu, které nám jasně naznačily, že je chytání baví a o to přece jde především.

Celkové výsledky jsou k dispozici zde.

Podobné články

Výstřižek

Výtěr štik v líhni Mokřiny

Umělý výtěr štik je atraktivní pro každého rybáře a pro ty nejmladší příslušníky Petrova cechu obvzlášť. V rybí líhni Mokřiny u Třeboně nám zdejší rybáři celý výtěr podrobně ukázali a…


jizera2

Soustředění na Jizeře září 2013

Skončily prázdniny a kvapem se blíží závěrečné závody juniorů na Jizeře a Volyňce. A protože dobré je být připraven a taky je třeba mít přehled o tom, jak se všichni…image035

MSJ Irsko 2013 den čtvrtý – vyhlášení vítězů

A je před námi poslední akce. Vyhlášení vítězů organizátoři připravili v Hillsborough v letním sídle anglické královny, kam každoročně jezdí v létě na dovolenou, s přesvědčením, že účastníkům tímto nabízí nevšední zážitek. Ale má…


DSC_7424

Podařené Mistrovství ČR na Jizeře 2012

Ve dnech 12.-14.10. proběhlo v okolí Semil na řece Jizeře Mistrovství ČR juniorů v lovu ryb na umělou mušku. Zúčastnilo se ho celkem 26 juniorů z celé republiky. Mezi nimi…Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *