Strašidla na Doubravě

20150509_211225Doubrava je pro nás snad nejoblíbenější muškařský závod. Jeho formát se třemi koly na dvou různých tocích jedné řeky s rozdílnou obsádkou a k tomu jezerní kolo na Chotěbořské přehradě je v termínovém kalendáři zcela ojedinělý a to i díky organizačnímu zabezpečení s rozhodčími u každého závodníka. Nikdo tedy nelelkuje na břehu aby měřil ryby kolegovi, který právě chytá, ale všichni účastníci chytají současně. Prostě za organizaci závodu patří pořadatelům nekompromisně “ Za Jedna „.

Tak jako minulý rok jsme si za základnu vybrali na rozdíl od ostatních, kteří bydleli v hotelu v Chotěboři, penzion 4lístek u nedalekého Bojanova na břehu Chrudimky. Mám pocit, že místní obsluha nás vždy ráda vidí a my se sem pokaždé rádi vracíme. Paní Ivetě Fořtové a jejím spolupracovníkům proto patří za péči o nás velký dík. Perfektně připravené chatky, výborné jídlo, krásné okolí a nádherná Chrudimka pod penzionem lákají k častějšímu trávení odpočinkových dní v Železných horách. Doporučuji!!!

Státní svátek jsme v pátek využili k rannímu odjezdu a poté k pochytání na Chrudimce.  Ta nás nezklamala a užili jsme si krásné odpoledne se suchou muškou. Lipani i potočáci se nám chvílemi smáli, chvílemi provokovali, ale my jsme se nedali a spousta jich okusila chladnou chuť našich háčků.

Večer většina z nás vázala ještě poslední mušky na víkendový závod a my s Jirkou jsme jeli na losování do Chotěboře. Jirka Pejchar nám vše po losování přednostně připravil a my jsme mohli mazat zpět vymyslet rozpis cest na sobotu a neděli, protože při celkovém počtu nás závodníků (9) a dvou autech není jednoduché zvládnout logistiku rozvozu na všechny sektory. Nějaký čas nám to zabralo, ale během závodu to potom klapalo jak dobře seřízené hodiny.

Když jsme se po sobotních dvou kolech večer sešli, nejlépe na tom z nás byl Dominik a s odstupem jsme pak byli seřazeni já, Lukin a Honza hned za sebou a kousek za námi byli ostatní. Jen Sam platil nováčkovskou daň a při svém prvním říčním závodě se chystal v neděli útočit z posledního místa.  Propočet mi napovídal, že i kdybychom udělali v neděli jedničku v sektoru, budeme stejně okolo 20tého místa z padesáti osmi startujících, což by nebylo špatné. Jen Dominik měl šanci ještě do první dvacítky proklouznout.

Neděle strašila předpovědí počasí, ale chmurné představy se nenaplnily a řeka zůstala dobře chytatelná kromě sektorů A a B, kde se voda nepříjemně přikalila a na četnosti úlovků to bylo znát. Doplatil na to Dominik s velkým Šindelkou. Na mě se Samem a Vítkem vyšla v neděli spodní Doubrava a na rozdíl od Vítka, se nám se Samem podařilo vysazené duháky objevit. Samovi to stačilo na skok o pět míst ve výsledkové listině nahoru a já po skončení kola věděl, že nemohu být v kole horší než čtvrtý. Neznal jsem totiž výsledky ze štontů 1-3. Když jsme se všichni sešli konečně u hotelu, dozvěděl jsem se, že Lukin dělal na jezeře jedničku (palec hodně nahoru) a tak jsem počítal s nějakými poznámkami v autě na téma, že jsem dostal od dětí na Doubravě zase na frak. Nakonec však mí duháci stačili na jedničku v sektoru taky a díky ní jsem pozici před Lukinem obhájil :).

Lukinovi, Dominikovi, Honzovi, Vítkovi a Samovi děkuji za výkony, které předvedli. Mezi dospělými se určitě neztratili a moc mě potěšil jejich zájem o závod a přípravu před i během něho. A určitě se to vyplatilo, protože večer dovazované mušky se ukázaly jako úspěšné. Tatínkům děkuji rovněž za pomoc a podporu a neutuchající snahu ulovit ryby během závodu.

Fotky bohužel nejsou. Účast v závodě s focením moc dohromady nejde :).

 

Podobné články

Jarní soustředění – Dobrá voda u Milína

V termínu od 18.5. do 20.5.2012 proběhne jarní soustředění juniorů v překrásném rybářském areálu Dobrá voda nedaleko obce Milín. Soustředění proběhne na tzv. horním rybníce o výměře 4ha, který je…


Pozvání od Jakuba

Během letošní výstavy For-Fishing pozval Jakub Vágner naše juniory na lov štik na jeho revíru. Už se těšíme a jak se popasujeme se zubatýma kamarádkama Jakuba vám dáme vědět.Zahájení ve Slovinsku 2012

Prvního dubna v 00:00 hodin jsme nasedli s Petrem a Tomášem do auta a v doprovodu dalších dvou dospělých rybářů jsme vyrazili směr Slovinsko – Tolmin. Kluci teprve v tu…


Poslední závod sezony 2013 – Jestřabický maraton.

Počasí se rozhodlo změnit svou tvář a vytvořit to pravé podzimní prostředí. Okolí jestřebické přehrady částečně zabarvilo pestrou paletou teplých tonů, jako by nám chtělo připomenout horké letní dny, a…Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *