Strašidla na Doubravě

20150509_211225Doubrava je pro nás snad nejoblíbenější muškařský závod. Jeho formát se třemi koly na dvou různých tocích jedné řeky s rozdílnou obsádkou a k tomu jezerní kolo na Chotěbořské přehradě je v termínovém kalendáři zcela ojedinělý a to i díky organizačnímu zabezpečení s rozhodčími u každého závodníka. Nikdo tedy nelelkuje na břehu aby měřil ryby kolegovi, který právě chytá, ale všichni účastníci chytají současně. Prostě za organizaci závodu patří pořadatelům nekompromisně “ Za Jedna „.

Tak jako minulý rok jsme si za základnu vybrali na rozdíl od ostatních, kteří bydleli v hotelu v Chotěboři, penzion 4lístek u nedalekého Bojanova na břehu Chrudimky. Mám pocit, že místní obsluha nás vždy ráda vidí a my se sem pokaždé rádi vracíme. Paní Ivetě Fořtové a jejím spolupracovníkům proto patří za péči o nás velký dík. Perfektně připravené chatky, výborné jídlo, krásné okolí a nádherná Chrudimka pod penzionem lákají k častějšímu trávení odpočinkových dní v Železných horách. Doporučuji!!!

Státní svátek jsme v pátek využili k rannímu odjezdu a poté k pochytání na Chrudimce.  Ta nás nezklamala a užili jsme si krásné odpoledne se suchou muškou. Lipani i potočáci se nám chvílemi smáli, chvílemi provokovali, ale my jsme se nedali a spousta jich okusila chladnou chuť našich háčků.

Večer většina z nás vázala ještě poslední mušky na víkendový závod a my s Jirkou jsme jeli na losování do Chotěboře. Jirka Pejchar nám vše po losování přednostně připravil a my jsme mohli mazat zpět vymyslet rozpis cest na sobotu a neděli, protože při celkovém počtu nás závodníků (9) a dvou autech není jednoduché zvládnout logistiku rozvozu na všechny sektory. Nějaký čas nám to zabralo, ale během závodu to potom klapalo jak dobře seřízené hodiny.

Když jsme se po sobotních dvou kolech večer sešli, nejlépe na tom z nás byl Dominik a s odstupem jsme pak byli seřazeni já, Lukin a Honza hned za sebou a kousek za námi byli ostatní. Jen Sam platil nováčkovskou daň a při svém prvním říčním závodě se chystal v neděli útočit z posledního místa.  Propočet mi napovídal, že i kdybychom udělali v neděli jedničku v sektoru, budeme stejně okolo 20tého místa z padesáti osmi startujících, což by nebylo špatné. Jen Dominik měl šanci ještě do první dvacítky proklouznout.

Neděle strašila předpovědí počasí, ale chmurné představy se nenaplnily a řeka zůstala dobře chytatelná kromě sektorů A a B, kde se voda nepříjemně přikalila a na četnosti úlovků to bylo znát. Doplatil na to Dominik s velkým Šindelkou. Na mě se Samem a Vítkem vyšla v neděli spodní Doubrava a na rozdíl od Vítka, se nám se Samem podařilo vysazené duháky objevit. Samovi to stačilo na skok o pět míst ve výsledkové listině nahoru a já po skončení kola věděl, že nemohu být v kole horší než čtvrtý. Neznal jsem totiž výsledky ze štontů 1-3. Když jsme se všichni sešli konečně u hotelu, dozvěděl jsem se, že Lukin dělal na jezeře jedničku (palec hodně nahoru) a tak jsem počítal s nějakými poznámkami v autě na téma, že jsem dostal od dětí na Doubravě zase na frak. Nakonec však mí duháci stačili na jedničku v sektoru taky a díky ní jsem pozici před Lukinem obhájil :).

Lukinovi, Dominikovi, Honzovi, Vítkovi a Samovi děkuji za výkony, které předvedli. Mezi dospělými se určitě neztratili a moc mě potěšil jejich zájem o závod a přípravu před i během něho. A určitě se to vyplatilo, protože večer dovazované mušky se ukázaly jako úspěšné. Tatínkům děkuji rovněž za pomoc a podporu a neutuchající snahu ulovit ryby během závodu.

Fotky bohužel nejsou. Účast v závodě s focením moc dohromady nejde :).

 

Podobné články

Vázání s pražskou muškařskou legendou

Tentokrát si na nás udělal čas Viktor Kodeš, který je mnoha muškaři považován za pražskou muškařskou legendu. A tak jsme operativně pozměnili program a přerušili jsme vázání plánovaných vzorů na…


Monfish cup 2011 – jezerní muškařský závod díl 2.

Nedělní finále prvního ročníku jezerního muškařského závodu Monfish cup 2011 proběhlo za stejně těžkých povětrnostních podmínek jako sobotní kvalifikace. Díky sobotnímu večernímu dosazení několika metráků ryb se tak jako v…Nevšední pohled za výlohu

Včera přišly na řadu oblíbené jezerní vzory – bobiny a granule. Mušky ne zrovna krásné svým vzhledem a zcela jistě velmi vzdálené přírodním vzorům. Ale co je na našich rybnících…


Výroční zpráva Monfish junior 2015

Rok 2015 je úspěšně za námi a tak znovu nastal čas účtování a bilancování. Pokud Vás zajímá, jak se nám v uplynulém druhém roce naší činnosti dařilo, věnujte chvilku svého…Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *