Monfish cup 2012 – juniorská stopa

Po několika týdnech teplého a stabilního počasí se znovu připomněla zima. A to je s trochou nadsázky ta pravá chvíle na uspořádání druhého ročníku Monfish Cupu v Poličce. Rybáři jsou i z předchozích let zvyklí na to, že během jarní Poličské mušky se počasí mění opravdu aprílově. Letošní ročník nebyl tedy výjimkou a přinesl v sobotu dopoledne teplo, slunce a skoro bezvětří, odpoledne déšť a vítr s prudkým ochlazením, v neděli pak dopoledne mráz a sníh a odpoledne mrazivé polojasno s ledovým větrem a sněhovými přeháňkami. Přesto ryby, kterých bylo celkem vysazeno cca 6.000 kusů , reagovaly na nabízené mušky dobře  a nakonec se za oba dny ulovilo 4.265 kusů, z toho 993 během nedělního finále. Největší z nich byli dva duháci 67 cm.

Juniorů do 15ti let se závodu zúčastnilo osm. Náš klub zastupovali Dominik, který se tohoto závodu zúčastnil již podruhé, Honza, Petr a Tomáš. Večer po příjezdu jsme společně ještě dovazovali některé mušky. Ráno si kluci pospali o chvíli déle než ostatní účastníci, protože jsme bydleli přímo na přehradě v chatě RS Vysočina, kde se o nás o všechny Lukáš se svými spolupracovníky staral jako o vlastní. Los rozhodl o tom, že ve skupině a) bude chytat jen Tomáš a tak jeho čas na přípravu byl oproti ostatním o hodinu kratší. Petr byl smutný z vylosované skupiny b), ale nedalo se s tím nic dělat. Úkolem pro všechny bylo pokusit se postoupit mezi 152 účastníky do nedělního 100 členného finále.

Tomáš chytal po celý den velmi nenápadně, ale stabilní výsledky v prvních třech kolech mu dávaly naději na postup. O postup ho nakonec připravila nula v posledním kole. Petr si vylosoval nejen nechtěnou druhou skupinu, ale ke všemu do prvních dvou kol místa, kde se dalo obtížně nahodit a tak více převazoval, než chytal. V odpoledních kolech se mu již ztrátu dohnat nepodařilo a tak skončil mezi poraženými. Benjamínek Honza začal velmi sebevědomě a v prvním kole zapsal do bodovacího průkazu několik ryb. Pak však přišel dvoukolový bodový půst. V posledním kole na místě s keřem na břehu a smrčky blízko za zády ze začátku stále převazoval. Snažil se o dlouhé hody a mušky nechával za sebou na  smrčkách. Po poradě zkrátil hody, neboť ryby byly kousek od břehu a za posledních dvacet minut ulovil dvě bodované ryby a to ještě několik záběrů promarnil. To ho nakonec dostal ve výsledkové listině o jeden stupínek před Petra.

Nejblíže postupu byl Dominik. Ten zachytal dobře první dvě kola, kdy byl na postupovém místě. Třetí kolo se mu však nepovedlo a jeden kontakt s rybou nedokázal proměnit ve zlatý zápis do bodovacího průkazu. Přesto v posledním kole o postup bojoval. V sektoru, kde se mnoho ryb již nechytalo, dal dvě ryby. První v mé přítomnosti nechal i změřit, ale druhou, která byla zjevně i při pohledu z dálky od Honzíka o dost větší, nezměřil. Tento okamžik nakonec rozhodl o tom, že se do nedělního finále nedostal. Jeho pomyslným katem se tak stal Honzík, který lovil ve stejném sektoru a měl zapsanou větší rybu.

V neděli pak kluci využili možnosti lovu na horní přehradě a každý z nich ulovil několik pstruhů. Největšího chytil Dominik. Byl to šedesáti centimetrový duhák. V přestávkách se chodili dívat na úspěšnější závodníky ze soboty, kteří bojovali o celkové prvenství a sbírali zkušenosti do dalších závodů. Po skončení závodu umě využili zaneprázdněnosti účastníků finále a vydali se sbírat opuštěné mušky ze stromů okolo přehrady. Do rukou se jim tak dostaly další pro ně dosud neznámé vzory. Třeba jim příště dopomohou k větším úspěchům.

Podrobné výsledky jsou ke stažení na stránce www.monfishcup.cz

sdílej článek:
Příspěvek byl publikován v rubrice aktuality, články, závody a jeho autorem je Roman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Podobné články

Pozvání od Jakuba

Během letošní výstavy For-Fishing pozval Jakub Vágner naše juniory na lov štik na jeho revíru. Už se těšíme a jak se popasujeme se zubatýma kamarádkama Jakuba vám dáme vědět.


_DSC3117

Jizera 2015 – Nemilé překvapení, nebo budoucnost našich řek?

Po roce se mladí muškaři znovu sešli na Jizeře u Semil plní očekávání. Vždyť tento závod byl dlouhodobě perlou mezi českými juniorskými závody. A my jsme u toho byli samozřejmě…Výstřižek

Monfish cup 2011 – jezerní muškařský závod díl 2.

Nedělní finále prvního ročníku jezerního muškařského závodu Monfish cup 2011 proběhlo za stejně těžkých povětrnostních podmínek jako sobotní kvalifikace. Díky sobotnímu večernímu dosazení několika metráků ryb se tak jako v…


DSC_9227

Pohár Jizery 2013

Podzim začal krásným teplým počasím a srážek bylo také poskrovnu kromě několika krátkodobých výjimek. A tak jsme se všichni těšili na Jizerský juniorský pohár. Vždyť tam je vždy krásná řeka…Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *