Monfish cup 2012 – juniorská stopa

Po několika týdnech teplého a stabilního počasí se znovu připomněla zima. A to je s trochou nadsázky ta pravá chvíle na uspořádání druhého ročníku Monfish Cupu v Poličce. Rybáři jsou i z předchozích let zvyklí na to, že během jarní Poličské mušky se počasí mění opravdu aprílově. Letošní ročník nebyl tedy výjimkou a přinesl v sobotu dopoledne teplo, slunce a skoro bezvětří, odpoledne déšť a vítr s prudkým ochlazením, v neděli pak dopoledne mráz a sníh a odpoledne mrazivé polojasno s ledovým větrem a sněhovými přeháňkami. Přesto ryby, kterých bylo celkem vysazeno cca 6.000 kusů , reagovaly na nabízené mušky dobře  a nakonec se za oba dny ulovilo 4.265 kusů, z toho 993 během nedělního finále. Největší z nich byli dva duháci 67 cm.

Juniorů do 15ti let se závodu zúčastnilo osm. Náš klub zastupovali Dominik, který se tohoto závodu zúčastnil již podruhé, Honza, Petr a Tomáš. Večer po příjezdu jsme společně ještě dovazovali některé mušky. Ráno si kluci pospali o chvíli déle než ostatní účastníci, protože jsme bydleli přímo na přehradě v chatě RS Vysočina, kde se o nás o všechny Lukáš se svými spolupracovníky staral jako o vlastní. Los rozhodl o tom, že ve skupině a) bude chytat jen Tomáš a tak jeho čas na přípravu byl oproti ostatním o hodinu kratší. Petr byl smutný z vylosované skupiny b), ale nedalo se s tím nic dělat. Úkolem pro všechny bylo pokusit se postoupit mezi 152 účastníky do nedělního 100 členného finále.

Tomáš chytal po celý den velmi nenápadně, ale stabilní výsledky v prvních třech kolech mu dávaly naději na postup. O postup ho nakonec připravila nula v posledním kole. Petr si vylosoval nejen nechtěnou druhou skupinu, ale ke všemu do prvních dvou kol místa, kde se dalo obtížně nahodit a tak více převazoval, než chytal. V odpoledních kolech se mu již ztrátu dohnat nepodařilo a tak skončil mezi poraženými. Benjamínek Honza začal velmi sebevědomě a v prvním kole zapsal do bodovacího průkazu několik ryb. Pak však přišel dvoukolový bodový půst. V posledním kole na místě s keřem na břehu a smrčky blízko za zády ze začátku stále převazoval. Snažil se o dlouhé hody a mušky nechával za sebou na  smrčkách. Po poradě zkrátil hody, neboť ryby byly kousek od břehu a za posledních dvacet minut ulovil dvě bodované ryby a to ještě několik záběrů promarnil. To ho nakonec dostal ve výsledkové listině o jeden stupínek před Petra.

Nejblíže postupu byl Dominik. Ten zachytal dobře první dvě kola, kdy byl na postupovém místě. Třetí kolo se mu však nepovedlo a jeden kontakt s rybou nedokázal proměnit ve zlatý zápis do bodovacího průkazu. Přesto v posledním kole o postup bojoval. V sektoru, kde se mnoho ryb již nechytalo, dal dvě ryby. První v mé přítomnosti nechal i změřit, ale druhou, která byla zjevně i při pohledu z dálky od Honzíka o dost větší, nezměřil. Tento okamžik nakonec rozhodl o tom, že se do nedělního finále nedostal. Jeho pomyslným katem se tak stal Honzík, který lovil ve stejném sektoru a měl zapsanou větší rybu.

V neděli pak kluci využili možnosti lovu na horní přehradě a každý z nich ulovil několik pstruhů. Největšího chytil Dominik. Byl to šedesáti centimetrový duhák. V přestávkách se chodili dívat na úspěšnější závodníky ze soboty, kteří bojovali o celkové prvenství a sbírali zkušenosti do dalších závodů. Po skončení závodu umě využili zaneprázdněnosti účastníků finále a vydali se sbírat opuštěné mušky ze stromů okolo přehrady. Do rukou se jim tak dostaly další pro ně dosud neznámé vzory. Třeba jim příště dopomohou k větším úspěchům.

Podrobné výsledky jsou ke stažení na stránce www.monfishcup.cz

sdílej článek:
Příspěvek byl publikován v rubrice aktuality, články, závody a jeho autorem je Roman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Podobné články

Teplo a slunce – jarní pohoda na rybách

Letošní teplá zima nám přeje a tak můžeme pravidelně o víkendech zkoušet nově vyrobené mušky na výborně zarybněném revíru nedaleko od Prahy. Sice tu neplatí svazové povolenky, ale zase ušetříme…


Zápis z jednání komise mládeže z 12.1.2013

Komise mládeže projednala na svém zasedání nový termínový kalendář juniorských závodů na rok 2013, schválila nominaci na mistrovství světa a několik dalších drobností ohledně pořádání juniorských soutěží v roce 2013. zápis…Pohár Jizery 2013

Podzim začal krásným teplým počasím a srážek bylo také poskrovnu kromě několika krátkodobých výjimek. A tak jsme se všichni těšili na Jizerský juniorský pohár. Vždyť tam je vždy krásná řeka…


Vázání mušek – suchá muška na tlouště

  Na dnešní schůzce se vázala oblíbená suchá muška na tlouště. Zejména na starších dětech bylo vidět, že už je svrbí ruce a teplejší počasí v nich vyvolává touhu co…Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *