Monfish cup 2012 – juniorská stopa

Po několika týdnech teplého a stabilního počasí se znovu připomněla zima. A to je s trochou nadsázky ta pravá chvíle na uspořádání druhého ročníku Monfish Cupu v Poličce. Rybáři jsou i z předchozích let zvyklí na to, že během jarní Poličské mušky se počasí mění opravdu aprílově. Letošní ročník nebyl tedy výjimkou a přinesl v sobotu dopoledne teplo, slunce a skoro bezvětří, odpoledne déšť a vítr s prudkým ochlazením, v neděli pak dopoledne mráz a sníh a odpoledne mrazivé polojasno s ledovým větrem a sněhovými přeháňkami. Přesto ryby, kterých bylo celkem vysazeno cca 6.000 kusů , reagovaly na nabízené mušky dobře  a nakonec se za oba dny ulovilo 4.265 kusů, z toho 993 během nedělního finále. Největší z nich byli dva duháci 67 cm.

Juniorů do 15ti let se závodu zúčastnilo osm. Náš klub zastupovali Dominik, který se tohoto závodu zúčastnil již podruhé, Honza, Petr a Tomáš. Večer po příjezdu jsme společně ještě dovazovali některé mušky. Ráno si kluci pospali o chvíli déle než ostatní účastníci, protože jsme bydleli přímo na přehradě v chatě RS Vysočina, kde se o nás o všechny Lukáš se svými spolupracovníky staral jako o vlastní. Los rozhodl o tom, že ve skupině a) bude chytat jen Tomáš a tak jeho čas na přípravu byl oproti ostatním o hodinu kratší. Petr byl smutný z vylosované skupiny b), ale nedalo se s tím nic dělat. Úkolem pro všechny bylo pokusit se postoupit mezi 152 účastníky do nedělního 100 členného finále.

Tomáš chytal po celý den velmi nenápadně, ale stabilní výsledky v prvních třech kolech mu dávaly naději na postup. O postup ho nakonec připravila nula v posledním kole. Petr si vylosoval nejen nechtěnou druhou skupinu, ale ke všemu do prvních dvou kol místa, kde se dalo obtížně nahodit a tak více převazoval, než chytal. V odpoledních kolech se mu již ztrátu dohnat nepodařilo a tak skončil mezi poraženými. Benjamínek Honza začal velmi sebevědomě a v prvním kole zapsal do bodovacího průkazu několik ryb. Pak však přišel dvoukolový bodový půst. V posledním kole na místě s keřem na břehu a smrčky blízko za zády ze začátku stále převazoval. Snažil se o dlouhé hody a mušky nechával za sebou na  smrčkách. Po poradě zkrátil hody, neboť ryby byly kousek od břehu a za posledních dvacet minut ulovil dvě bodované ryby a to ještě několik záběrů promarnil. To ho nakonec dostal ve výsledkové listině o jeden stupínek před Petra.

Nejblíže postupu byl Dominik. Ten zachytal dobře první dvě kola, kdy byl na postupovém místě. Třetí kolo se mu však nepovedlo a jeden kontakt s rybou nedokázal proměnit ve zlatý zápis do bodovacího průkazu. Přesto v posledním kole o postup bojoval. V sektoru, kde se mnoho ryb již nechytalo, dal dvě ryby. První v mé přítomnosti nechal i změřit, ale druhou, která byla zjevně i při pohledu z dálky od Honzíka o dost větší, nezměřil. Tento okamžik nakonec rozhodl o tom, že se do nedělního finále nedostal. Jeho pomyslným katem se tak stal Honzík, který lovil ve stejném sektoru a měl zapsanou větší rybu.

V neděli pak kluci využili možnosti lovu na horní přehradě a každý z nich ulovil několik pstruhů. Největšího chytil Dominik. Byl to šedesáti centimetrový duhák. V přestávkách se chodili dívat na úspěšnější závodníky ze soboty, kteří bojovali o celkové prvenství a sbírali zkušenosti do dalších závodů. Po skončení závodu umě využili zaneprázdněnosti účastníků finále a vydali se sbírat opuštěné mušky ze stromů okolo přehrady. Do rukou se jim tak dostaly další pro ně dosud neznámé vzory. Třeba jim příště dopomohou k větším úspěchům.

Podrobné výsledky jsou ke stažení na stránce www.monfishcup.cz

sdílej článek:
Příspěvek byl publikován v rubrice aktuality, články, závody a jeho autorem je Roman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Podobné články

Exkurze na výtěr pstruhů a štik

Je jaro a život nejen v našem okolí, ale i pod hladinou našich vod se probouzí k novému cyklu. K němu patří i každoroční výtěry štik a pstruhů divokých v…


Rodící se hmyz je pro pstruhy pochoutkou

Poslední úterý bylo ve znamení napodobenin rodícího se hmyzu. Venku je krásně teplo, slunce svítí a tak se hladiny vodních ploch začínají plnit novými generacemi hmyzu. A to je pro…Mistrovství ČR 2016 Zdíkovec – naši benjamíni ovládli republiku

Datum: 19.4.2016 Dva jezerní muškařské závody juniorů (Východočeský pohár, Mistrovství republiky) se uskutečnily tento víkend na čtyřhektarové nádrži Zdíkovec nedaleko Vimperka. Šumava přivítala více jak 30 dětí ryze horským počasím,…


Kalendář akcí Monfish Junior

A je to tady!!!  K dnešnímu dni se již plní nový Kalendář akcí, jehož záložku naleznete v hlavním menu www.monfishjunior.cz V kalendáři budou uvedeny nejen naše klubové akce, ale i…Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *