Mladí Monfišáci odstartovali sezonu 2013 mezinárodním úspěchem.

tom1Prvním letošním jezerním muškařským závodem pro nás byl mezinárodní maraton dvojic na jezeře Lac de Generale nedaleko městečka Dreux v centru Francie. 1150 km dlouhou cestu jsme absolvovali bez obtíží a tak jsme ráno 22.3. stanuli na břehu jezera Lac de Chateau, které přes silnici sousedí se závodním jezerem Lac de Generale. Počasí bylo nesrovnatelné s tím u nás doma. Sice bylo pod mrakem, ale slunce se snažilo alespoň občas nakouknout zpod oblak a teplota byla přijatelná. 12 stupňů se líbilo nám i rybám v jezeře.

Po vybalení výbavy spolucestující z auta Petr 1-3, Karel a Tomáš začali chytat a já jsem do blízkého obchůdku majitelů jezera zaběhl pro povolenky. Tady jsem předběhl kluky z druhého auta i když ti přijeli o hodinu dříve. Než jsem se vrátil a rozdal povolenky ostatním, byly už ulovené první ryby. A nebyly to žádné mini rybky. Jejich velikost se pohybovala od 50ti do 70ti cm a byly ve skvělé kondici. Na některých místech braly doslova na hod. Nejvíce ryb nachytali kluci z lodi, ale i ze břehu se dalo chytat velmi dobře. Nejúspěšnější mušky byly montány různého provedení, černé shutlecocky a všem muškám vévodil suchý žlutý pankáč vázaný podle Joudy. Prostě účast na Joudově svěráku se vyplatila.

Večerní ubytování ve formuli proběhlo bez obtíží a následující večeře v čínském bufetu propukla v nevázanou žranici plnou krevet, kuřecího, ovoce a zmrzliny. Plni dojmů z prvního dne a s přeplněnými žaludky upadli všichni do postele a do rána nevěděli nic o okolním světě. Sobota proběhla jako přes kopírák, jen úspěšnost při lovu se ještě zvýšila. Pomalu však někoho začínaly bolet ruce a záda z celodenního házení po zimním nicnedělání a to byl závod, na který jsme přijeli, teprve před námi. Jedinou drobnou změnou v programu bylo večerní dovázání pár mušek a pak už přišly jenom sny o závodních rybích velikánech v pomerančové barvě.

Nedělní probuzení bylo pohodové a tak jsme se od ještě temného rána těšili na závod. Jenom změna počasí a prudký pokles teploty na šest stupňů v nás vyvolával obavy jak to bude s aktivitou ryb. A ty nebyly zas tak neopodstatněné. Losování v pohodě, Petr vylosoval dvojku a kluci z Hradce trojku, takže jsme celý den trávili v sousedství. Mladí Petr s Tomášem byli po celý závod mimo náš výhled. Ještě před začátkem závodu jsem s nimi stihl dojít na hráz a dát jim poslední informace o tom, jak jednotlivé úseky jezera vypadají a na co se během závodu zaměřit. Po pečlivé přípravě prutů a návazců a výběru mušek jsme plni odhodlání a klidu vyrazili na první štont.

Druhý nához po klaksonu a první pomerančový pstruh 56 cm se třepal v mém podběráku. Dalších pět hodů přineslo dva duháky. Bohužel každá ryba na jinou mušku. Přesto jsem v tu chvíli vymazal z hlavy obavy ze změny počasí. Jenže to byly na dlouhou dobu naše poslední ryby. Jediná ryba v kole Petrovi spadla během zdolávání a v následujícím kole jsme si zapsali první nulu. Až třetí kolo nám dalo znovu ochutnat pocit z úspěšně zdolané ryby a do oběda už jsme bodovali v každém kole. Nu což i s jednou nulou se tady dá vyhrát  (pozdější vítězové měli nuly dvě!). Během pauzy na jídlo jsem zjistil, že tři naše dvojice nemají žádnou nulu a mezi nimi jsou i naši junioři. Celé odpoledne jsem jim potom držel palce. A šlo mi to lépe, než chytat ryby. I když ryby braly po celý den, zapsali jsme s Petrem odpoledne další dvě nuly a bylo po nadějích na dobrý výsledek. Junioři se vrátili po závodě s jedinou nulou a tak jsme byli všichni v očekávání, jak to celé dopadlo.

První dvě místa obsadili tradiční účastníci z Belgie a když ředitel závodu ohlásil třetí tým v pořadí Čechy 1 Tomáš Langer a Petr Červenka málem mi radostí vypadla kamera z ruky. Ale kluci si to zasloužili. Chytali vyrovnaně, nedělali žádné hlouposti, dodržovali dohodnutou taktiku, které věřili a Svatý Petr je po právu odměnil nádhernými souboji se zdejšími pstruhy.  Český výsledek pak na pátém místě podtrhli Karel Staněk s Karlem Skákalem a na šestém Martin a Matouš Urbanovi. Myslím, že i při sledování následujícího videa není od věci, když jim všem doma dodatečně zatleskáte. Máme právem být na co hrdí.

Cesta domů pak proběhla ve znamení sladkého spánku neřidičů plného vzpomínek na krásné tři dny strávené na úžasných jezerech s nádhernými rybami.

V následujícím videu jsou použity záběry z tréninku na Lac de Chateau, z přípravy na závod, losování a vyhlášení výsledků závodu. Ze závodního chytání záběry nejsou, protože jsem se závodu aktivně účastnil a věnoval jsem se místo kameře lovu i když s jen střídavými úspěchy. Ale mám slíbené alespoň nějaké fotografie, tak pokud se ke mě dostanou doplním sem ještě fotogalerii.

Podrobné výsledky závodu naleznete zde.

 

Podobné články

Výsledky závodů LRU muška 2011 junioři

V roce 2011 členové tehdy ještě rybářského muškařského kroužku při Místní organizaci ČRS Praha 10 Vinohrady pod vedením Radka Svaška ulovili celkem na všech juniorských závodech 1253 měřitelných a tedy…


Klabava 2013 – závod plný nečekaných zvratů.

Máme jaro v plném proudu a o posledním dubnovém víkendu začala juniorská říční závodní sezóna. Různými nemocemi oslabený tým tak vyrazil vstříc řece Klabavě spolu s ostatními juniory z celé…Letošní jezerní zahájení

Teplé počasí a blížící se jezerní závodní sezona nás vyhnali na první jarní výjezd na jezero. Jako správné místo podle předchozích referencí z uplynulého týdne jsme si vybrali Štičí rybník…


Vánoční kapr pro Brandýské děti ze zamlženého Kralovičáku

Poslední letošní akcí  Brandýské organizace  ČRS byl dnešní  „Vánoční kapr“. Předvánoční rybářský závod pro všechny děti z rybářských kroužků naší MO z Brandýsa, Toušně a muškařského klubu Monfish junior.  Probouzející se Kralovický…3 komentáře u „Mladí Monfišáci odstartovali sezonu 2013 mezinárodním úspěchem.

  1. Tak mladí Monfišáci kongratulejšn k Francii, a jen tak dál a samozdřejmě i celému kolektivu bez kterého to nikdy nejde tak jak má. jouda

  2. Pěkný videjko, velká gratulace jak juniorům (to teda hlavně) tak i seniorům (Peťa Staňků s Karlem Skákalů) – výborné výsledky.
    A Romane (Vlčáku), tak mě napadá když vidím to video… Sice jsme spolu dneska mluvili, ale nevzpomněl jsem si…
    Co můj/náš (já, Šeďa, Jája, Kaďas) natočený materiál z Nového Zélandu 2010 na Vaší podvodní kameře (už je to 3!!! roky :-D), kterou jsi mi pučoval. Když už jsme to tam tehdy táhli, rád bych z toho něco viděl… Ještě to existuje nebo je to už nenávratně v propadlišti dějin? 🙁 Vím, žes říkal, že je to velmi amatérské 🙂 a sestříhat něco použitelného nebude lehké 🙂 Nicméně jsou to vzpomínky a zážitky a slíbil jsi mi, že to z té kamery stáhneš aspoň v surové podobě… Rád bych to někdy viděl… Sice jsem tam od té doby už zase byl (loni) a zase příští rok pojedu :-), ale přece jen, prosím, jestli to aspoň někde existuje a nevyhodil jsi to, stáhni mi to na nějakou flashku… Díky moc.
    Máca st. <

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *