Mistrovství ČR 2016 Zdíkovec – naši benjamíni ovládli republiku

VCVČ+MiČR 2015 058

Dva jezerní muškařské závody juniorů (Východočeský pohár, Mistrovství republiky) se uskutečnily tento víkend na čtyřhektarové nádrži Zdíkovec nedaleko Vimperka.

VCVČ+MiČR 2015 016Šumava přivítala více jak 30 dětí ryze horským počasím, takže zanedlouho oblékly přes krátká trička mikiny, bundy a pláštěnky. Toto počasí vydrželo až do neděle. Navíc  potrápilo naše muškaře silným větrem. Zato rybám to nevadilo. Mezi četnými úlovky duháků a okounů se objevilo i několik hezkých štik. Na ně byl specialistou David Sušil, který jich během tří sobotních kol Velké ceny východních Čech ulovil 5 z celkového počtu asi 7 kusů ze všech závodníků a VCVČ+MiČR 2015 005také tyto ryby mu pomohly ke krásnému šestému místu celkově a vítězství pro Středočechy v kategorii do 12ti let.

Po oba dva dny se lovilo dvěma způsoby. Jedním „nejezerním“ s dlouhým návazcem (tzv. francouzský návazec) okolo břehu,  kdy  úlovky tvořily v drtivé většině okouni, bílá ryba a štiky. Ti, kteří zvolili klasický jezerní způsob, chytali hezké vysportované duháky, bílou rybu a okouny. Bohužel se hodnotilo způsobem jedna ulovená ryba jeden bod a lososovité ryby nebyly bonifikovány, takže to hrálo do karet spíše lovcům okounků pod břehem, než borcům, kteří opravdu muškařili.

VCVČ+MiČR 2015 036Za zmínku stojí výkon  14ti letého Honzy Bureše, který oba dva dny odchytal na duhácích. V sobotu skončil celkově desátý, ale v nedělním  mistrovském závodě se umístil na výborném 4. místě v jednotlivcích.

Mistrovský závod byl nakonec pro Středočechy vůbec úspěšnější, než sobotní východočeský pohár. Kromě Honzova úspěchu v hlavní kategorii získal v benjaminech do 12ti let svůj první mistrovský pohár  náš Zdenda Dvořák a hned za ním na druhém místě byl sobotní vítěz David Sušil.

VCVČ+MiČR 2015 039Přesto, že máme nejmladší sestavu mezi kluby a MO, které se juniorských soutěží pravidelně účastní, jsou naši mladí závodníci vidět a jejich výsledky stojí za pochvalu. Tak jim prosím spolu s námi držte palce. Závodní VCVČ+MiČR 2015 023sezona je dlouhá a budou to určitě potřebovat.

PS: Obrovskou zásluhu na výsledcích našich mladých muškařů má i naše mateřská MO Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, která juniorům připravila od loňského podzimu skvělé tréninkové podmínky na Kralovickém rybníce v Brandýse.

Roman Vlček

VCVČ+MiČR 2015 043

Podobné články

Jarní soustředění – Dobrá voda u Milína

V termínu od 18.5. do 20.5.2012 proběhne jarní soustředění juniorů v překrásném rybářském areálu Dobrá voda nedaleko obce Milín. Soustředění proběhne na tzv. horním rybníce o výměře 4ha, který je…


Mistrovství ČR 2012 – jezero Skalička

27.10.2012 proběhne na jezeře Skalička u Hranic na Moravě juniorské jezerní Mistrovství ČR v lovu ryb na umělou mušku. Jeho pořadatelem je tak jako na řece v Semilech naše domovská…Joudův svěrák 2015

O víkendu proběhl další ročník skvělé muškařské akce – Joudův svěrák. Akce, jíž se může zúčastnit kdokoliv, kdo má rád muškařinu, skvělou zábavu, dobré jídlo a hlavně se chce dozvědět…


Mistrovství ČR na Jizeře se blíží!

Protože za pár týdnů proběhne na Semilské Jizeře juniorské mistrovství ČR v lovu ryb na umělou mušku a pro závodníky se revír uzavře, vyrazil jsem s dětmi z klubu na…Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *