Mistrovství ČR 2016 Zdíkovec – naši benjamíni ovládli republiku

VCVČ+MiČR 2015 058

Dva jezerní muškařské závody juniorů (Východočeský pohár, Mistrovství republiky) se uskutečnily tento víkend na čtyřhektarové nádrži Zdíkovec nedaleko Vimperka.

VCVČ+MiČR 2015 016Šumava přivítala více jak 30 dětí ryze horským počasím, takže zanedlouho oblékly přes krátká trička mikiny, bundy a pláštěnky. Toto počasí vydrželo až do neděle. Navíc  potrápilo naše muškaře silným větrem. Zato rybám to nevadilo. Mezi četnými úlovky duháků a okounů se objevilo i několik hezkých štik. Na ně byl specialistou David Sušil, který jich během tří sobotních kol Velké ceny východních Čech ulovil 5 z celkového počtu asi 7 kusů ze všech závodníků a VCVČ+MiČR 2015 005také tyto ryby mu pomohly ke krásnému šestému místu celkově a vítězství pro Středočechy v kategorii do 12ti let.

Po oba dva dny se lovilo dvěma způsoby. Jedním „nejezerním“ s dlouhým návazcem (tzv. francouzský návazec) okolo břehu,  kdy  úlovky tvořily v drtivé většině okouni, bílá ryba a štiky. Ti, kteří zvolili klasický jezerní způsob, chytali hezké vysportované duháky, bílou rybu a okouny. Bohužel se hodnotilo způsobem jedna ulovená ryba jeden bod a lososovité ryby nebyly bonifikovány, takže to hrálo do karet spíše lovcům okounků pod břehem, než borcům, kteří opravdu muškařili.

VCVČ+MiČR 2015 036Za zmínku stojí výkon  14ti letého Honzy Bureše, který oba dva dny odchytal na duhácích. V sobotu skončil celkově desátý, ale v nedělním  mistrovském závodě se umístil na výborném 4. místě v jednotlivcích.

Mistrovský závod byl nakonec pro Středočechy vůbec úspěšnější, než sobotní východočeský pohár. Kromě Honzova úspěchu v hlavní kategorii získal v benjaminech do 12ti let svůj první mistrovský pohár  náš Zdenda Dvořák a hned za ním na druhém místě byl sobotní vítěz David Sušil.

VCVČ+MiČR 2015 039Přesto, že máme nejmladší sestavu mezi kluby a MO, které se juniorských soutěží pravidelně účastní, jsou naši mladí závodníci vidět a jejich výsledky stojí za pochvalu. Tak jim prosím spolu s námi držte palce. Závodní VCVČ+MiČR 2015 023sezona je dlouhá a budou to určitě potřebovat.

PS: Obrovskou zásluhu na výsledcích našich mladých muškařů má i naše mateřská MO Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, která juniorům připravila od loňského podzimu skvělé tréninkové podmínky na Kralovickém rybníce v Brandýse.

Roman Vlček

VCVČ+MiČR 2015 043

Podobné články

Výstřižek

Monfish cup 2011 – jezerní muškařský závod díl 2.

Nedělní finále prvního ročníku jezerního muškařského závodu Monfish cup 2011 proběhlo za stejně těžkých povětrnostních podmínek jako sobotní kvalifikace. Díky sobotnímu večernímu dosazení několika metráků ryb se tak jako v…


_DSC2503

Juniorská Skalička 2015 – MČR a VCVč

Konečně jsem vyšetřil nějaký čas a mohu se v klidu vrátit k letošním juniorským jezerním závodům na Skaličce. Na víkend bylo naplánováno nejprve v sobotu MČR juniorů v jezerním muškaření…IMG_1370web

Vázání ve Slezské s mistrem světa 2011 v LRU Muška Romanem Heimlichem

Tentokrát jsme měli na Slezské při vázání mušek velmi milou návštěvu. Za dětmi přišel mistr světa v LRU muška z roku 2011 Roman Heimlich, který je i přes delší pauzu,…


Pozvání od Jakuba

Během letošní výstavy For-Fishing pozval Jakub Vágner naše juniory na lov štik na jeho revíru. Už se těšíme a jak se popasujeme se zubatýma kamarádkama Jakuba vám dáme vědět.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *