Mistrovství ČR 2016 Zdíkovec – naši benjamíni ovládli republiku

VCVČ+MiČR 2015 058

Dva jezerní muškařské závody juniorů (Východočeský pohár, Mistrovství republiky) se uskutečnily tento víkend na čtyřhektarové nádrži Zdíkovec nedaleko Vimperka.

VCVČ+MiČR 2015 016Šumava přivítala více jak 30 dětí ryze horským počasím, takže zanedlouho oblékly přes krátká trička mikiny, bundy a pláštěnky. Toto počasí vydrželo až do neděle. Navíc  potrápilo naše muškaře silným větrem. Zato rybám to nevadilo. Mezi četnými úlovky duháků a okounů se objevilo i několik hezkých štik. Na ně byl specialistou David Sušil, který jich během tří sobotních kol Velké ceny východních Čech ulovil 5 z celkového počtu asi 7 kusů ze všech závodníků a VCVČ+MiČR 2015 005také tyto ryby mu pomohly ke krásnému šestému místu celkově a vítězství pro Středočechy v kategorii do 12ti let.

Po oba dva dny se lovilo dvěma způsoby. Jedním „nejezerním“ s dlouhým návazcem (tzv. francouzský návazec) okolo břehu,  kdy  úlovky tvořily v drtivé většině okouni, bílá ryba a štiky. Ti, kteří zvolili klasický jezerní způsob, chytali hezké vysportované duháky, bílou rybu a okouny. Bohužel se hodnotilo způsobem jedna ulovená ryba jeden bod a lososovité ryby nebyly bonifikovány, takže to hrálo do karet spíše lovcům okounků pod břehem, než borcům, kteří opravdu muškařili.

VCVČ+MiČR 2015 036Za zmínku stojí výkon  14ti letého Honzy Bureše, který oba dva dny odchytal na duhácích. V sobotu skončil celkově desátý, ale v nedělním  mistrovském závodě se umístil na výborném 4. místě v jednotlivcích.

Mistrovský závod byl nakonec pro Středočechy vůbec úspěšnější, než sobotní východočeský pohár. Kromě Honzova úspěchu v hlavní kategorii získal v benjaminech do 12ti let svůj první mistrovský pohár  náš Zdenda Dvořák a hned za ním na druhém místě byl sobotní vítěz David Sušil.

VCVČ+MiČR 2015 039Přesto, že máme nejmladší sestavu mezi kluby a MO, které se juniorských soutěží pravidelně účastní, jsou naši mladí závodníci vidět a jejich výsledky stojí za pochvalu. Tak jim prosím spolu s námi držte palce. Závodní VCVČ+MiČR 2015 023sezona je dlouhá a budou to určitě potřebovat.

PS: Obrovskou zásluhu na výsledcích našich mladých muškařů má i naše mateřská MO Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, která juniorům připravila od loňského podzimu skvělé tréninkové podmínky na Kralovickém rybníce v Brandýse.

Roman Vlček

VCVČ+MiČR 2015 043

Podobné články

Jihlavský pohár 2012

O víkendu jsem se s Petrem a Dominikem zúčastnil Jihlavského poháru. V údolí pod Templštýnem nás přivítalo krásné slunečné počasí a čistá a zapadlá voda. Tradicí už je zde výborné…


Letní soustředění 2012 – Bojanov – instrukce

Ahoj všem, kdož s námi pojedou na letní soustředění do Bojanova. Dnes jsem si prohlédl penzion, který má od jara nové provozovatele a s těmi jak se zdá se bude…Joudův svěrák 2013

O víkendu proběhl ve Zbraslavicích další ročník Joudova svěráku. Pepa nás tak jako vloni pozval a my jsme v sobotu ráno vyrazili ze Sychrova. Samozřejmě kufříky s vázacími potřebami jsme…


Vázání s mladými Monfišáky

Včera večer jsme zahájili pravidelné vázací úterky v naší provozovně. Každý večer od 18:00 se můžete přidat k našim juniorům a naučit se něco nového, nebo se zdokonalit ve vázacích…Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *