Máme juniorského mistra Polska!

medaileTento víkend kromě závodu na Jizeře proběhlo na Polské Lupawě i tamní muškařské mistrovství. A k naší obrovské radosti pro nás velice úspěšně, neboť náš člen Piotr Eliasz se stal juniorským mistrem Polska. A takto na svůj první titul Piotr vzpomíná:

Polský šampionát v roce 2015 9-11.10 Łupawa – moje muškařské dobrodružství

Řeka Lupawa, kde se mistrovství odehrávalo, teče na severu Polska. Není dlouhá, pramení v Pomořansku a brzo se vlévaá do Baltského moře. Žije v ní nespočet pstruhů a lipanů, kteří dorůstají do 50 cmm. Lipan 35 cm je taková běžná lovná norma.Voda je ze všech stran silně zarostlá stromy a keři a není tedy jednoduché na ní lovit. S dobrou technikou a dostatečnou přípravou to ale není takový problém.Dno je většinou písčito bahnité a místy se objevují I kamenité pasáže.Na mnoha místech je prorostlá trávou jako třeba řeka Bobr, nebo česká  Jihlava. Tato řeka je dobře známá v celém Polsku, protože tady se musí lovit na zcela odlišné vzory mušek,než na jihu Polska v horských řekách Tater, Beskyd, Krkonoš či Jizerských hor. Ale rybolov je tu krásný a mohu ho všem vřele doporučit. Tato řeka bude v nadcházejícím roce dějištěm Mistrovství Evropy seniorů.

Polského mistrovstí jsem měl vždy plnou hlavu a mým snem bylo pověsit si na krk zlatou medaili. Abych zvýšil svoje šance věnoval jsem v září maximum tréninku na sektoru, který byl určen pro závod juniorůPoslední týden před závodem jsem byl velmi nervozní a soustředil jsem se na přípravu mušek, které na Lupawě fungují. Na cestu nám okres poskytl mikrobus v němž I díky skvělé partě byla dlouhá cesta zábavou.

9.10. po dojezdu na místo jsmese pozdravili s kolegy z celého Polska, povečeřeli  jsme a šli jsme se projít k moři. V 19 hodin byl otevřen pozdravný dopis  od prezidenta a víceprezidenta FIPS Mouche . Bylo to milé a podtrhlo to slavnostní atmosféru mistrovství. Do závodu se přihlásilo 174 seniorů a 25 juniorů. Do bodování byli zahrnuti poze lipani nad 30 cm.

10.10. Budíček v 5 hodin. Kruté. Snídaně a pak ihned odjezd na sektory. Vše ještě za tmy.Přes řekl fučel ledový vítr , teplota 0 a tak bylo třeba dostatečně teplé oblečení.Ale jakmile jsem po zahájení hned ulovil rybu, pocit chladu byl pryč. Po technické stránce lov se lov zde omezuje na krátkou nymfu a suchou mušku. Mnoho rybářů se během závodu vykoupalo a při tom psím počasí jim určitě hrozilko podchlazení. Nouze nebyla ani o zlomené pruty.

11.10. Po ranním probuzení jsem měl před očima stále spoustu ryb, tak jako celou noc. Na začátku jsem byl neskutečně nervozní a spousta ryb mi spadla. O to více jsem byl po skončení závodu netrpělivý v době počáítání výsledků. A pak? Jen radost. Sny se plní a já vím, že vysněná zlatá medaile bude moje. Užíval jsem si radost ve společnosti nejlepších muškařů Polska. Otců mého úspěchu je mnoho a já bych touto cestou rád poděkoval všem, kteří mi kdy pomohli.

Piotr Eliasz, Muškařský klub Monfish junior

Piotrovi moc a moc blahopřejeme a budeme se těšit na všechna další setkání s tímto skromným, pracovitým a milým muškařem juniorem, který v letošním roce rozšířil naše řady.

Podobné články

Přesun informací o naší činnosti na facebook

S ohledem na náročnost zpracovávání zpráv o činnosti na různých portálech, se kterými jsme pevně spjati (Monfish, Středočeský územní svaz, MO Brandýs nad Labem-Stará Boleslav), nadále informace o našich aktivitách…


Letní soustředění 2012 – Bojanov – instrukce

Ahoj všem, kdož s námi pojedou na letní soustředění do Bojanova. Dnes jsem si prohlédl penzion, který má od jara nové provozovatele a s těmi jak se zdá se bude…Letní rybářský tábor v Lešanech

Letos poprvé jsme mohli využít možnosti nabízené naší novou domovskou organizací MO ČRS Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, která každý rok pořádá na krásném rybníce s neskutečnou rybí obsádkou v Lešanech…


Nebeská jízda Monfišáků na MČR jezero 2014

Některé rodiče tentokrát termín Mistrovství České republiky juniorů v jezerním muškaření zaskočil. Určitě si plánovali tzv. prodloužený květnový víkend. Jenže jednodenní závod byl stanoven na sobotu.  Svátek práce jsme ještě…Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *