Máme juniorského mistra Polska!

medaileTento víkend kromě závodu na Jizeře proběhlo na Polské Lupawě i tamní muškařské mistrovství. A k naší obrovské radosti pro nás velice úspěšně, neboť náš člen Piotr Eliasz se stal juniorským mistrem Polska. A takto na svůj první titul Piotr vzpomíná:

Polský šampionát v roce 2015 9-11.10 Łupawa – moje muškařské dobrodružství

Řeka Lupawa, kde se mistrovství odehrávalo, teče na severu Polska. Není dlouhá, pramení v Pomořansku a brzo se vlévaá do Baltského moře. Žije v ní nespočet pstruhů a lipanů, kteří dorůstají do 50 cmm. Lipan 35 cm je taková běžná lovná norma.Voda je ze všech stran silně zarostlá stromy a keři a není tedy jednoduché na ní lovit. S dobrou technikou a dostatečnou přípravou to ale není takový problém.Dno je většinou písčito bahnité a místy se objevují I kamenité pasáže.Na mnoha místech je prorostlá trávou jako třeba řeka Bobr, nebo česká  Jihlava. Tato řeka je dobře známá v celém Polsku, protože tady se musí lovit na zcela odlišné vzory mušek,než na jihu Polska v horských řekách Tater, Beskyd, Krkonoš či Jizerských hor. Ale rybolov je tu krásný a mohu ho všem vřele doporučit. Tato řeka bude v nadcházejícím roce dějištěm Mistrovství Evropy seniorů.

Polského mistrovstí jsem měl vždy plnou hlavu a mým snem bylo pověsit si na krk zlatou medaili. Abych zvýšil svoje šance věnoval jsem v září maximum tréninku na sektoru, který byl určen pro závod juniorůPoslední týden před závodem jsem byl velmi nervozní a soustředil jsem se na přípravu mušek, které na Lupawě fungují. Na cestu nám okres poskytl mikrobus v němž I díky skvělé partě byla dlouhá cesta zábavou.

9.10. po dojezdu na místo jsmese pozdravili s kolegy z celého Polska, povečeřeli  jsme a šli jsme se projít k moři. V 19 hodin byl otevřen pozdravný dopis  od prezidenta a víceprezidenta FIPS Mouche . Bylo to milé a podtrhlo to slavnostní atmosféru mistrovství. Do závodu se přihlásilo 174 seniorů a 25 juniorů. Do bodování byli zahrnuti poze lipani nad 30 cm.

10.10. Budíček v 5 hodin. Kruté. Snídaně a pak ihned odjezd na sektory. Vše ještě za tmy.Přes řekl fučel ledový vítr , teplota 0 a tak bylo třeba dostatečně teplé oblečení.Ale jakmile jsem po zahájení hned ulovil rybu, pocit chladu byl pryč. Po technické stránce lov se lov zde omezuje na krátkou nymfu a suchou mušku. Mnoho rybářů se během závodu vykoupalo a při tom psím počasí jim určitě hrozilko podchlazení. Nouze nebyla ani o zlomené pruty.

11.10. Po ranním probuzení jsem měl před očima stále spoustu ryb, tak jako celou noc. Na začátku jsem byl neskutečně nervozní a spousta ryb mi spadla. O to více jsem byl po skončení závodu netrpělivý v době počáítání výsledků. A pak? Jen radost. Sny se plní a já vím, že vysněná zlatá medaile bude moje. Užíval jsem si radost ve společnosti nejlepších muškařů Polska. Otců mého úspěchu je mnoho a já bych touto cestou rád poděkoval všem, kteří mi kdy pomohli.

Piotr Eliasz, Muškařský klub Monfish junior

Piotrovi moc a moc blahopřejeme a budeme se těšit na všechna další setkání s tímto skromným, pracovitým a milým muškařem juniorem, který v letošním roce rozšířil naše řady.

Podobné články

DSCN4085

Juniorské Slovinsko 2015

Minulý týden, byť opožděně kvůli průtrži mračen a velké vodě, jsme s první polovinou našich juniorů vyrazili do Slovinska na povodí Soči. Naši junioři v průběhu podzimní loňské a jarní…


blešivec

Blešivec – legendární muška českých muškařů

Muška, která napodobuje blešivce a další jim podobné vodní živočichy se stala legendou nejen mezi českými muškaři. Vázací postup není složitý. Nevyžaduje žádné drahé materiály. Dává volnost fantazii vazače co…_dsc2307-resized-800

Joudův svěrák 2015

O víkendu proběhl další ročník skvělé muškařské akce – Joudův svěrák. Akce, jíž se může zúčastnit kdokoliv, kdo má rád muškařinu, skvělou zábavu, dobré jídlo a hlavně se chce dozvědět…Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *