Jihlavský pohár 2012

O víkendu jsem se s Petrem a Dominikem zúčastnil Jihlavského poháru. V údolí pod Templštýnem nás přivítalo krásné slunečné počasí a čistá a zapadlá voda. Tradicí už je zde výborné občerstvení z dílny Aldy Diváckého (maso a uzeniny na grilu, výborná bageta). Jen sobotní večerní guláš jsem neochutnal, protože jsem musel hned po dochytání posledního kola odjet.

Úlovkům stejně jako v  minulých  dvou  týdnech, kdy se zde konalo otevřené mistrovství MRS a juniorský pohár Metrostavu, vévodili potočáci od 15ti do 54 cm (to byla také největší ryba závodu). Těch velkých bylo ale jinak opravdu poskrovnu. Výrazně méně se chytalo duháků a výjimkou byl i sem tam nějaký tloušť.

V konkurenci 56ti rybářů všech věkových kategorií s zejména celou moravskou špičkou se určitě neztratil Petr, který výborně zúročil zkušenosti z juniorského poháru Metrostavu, jenž se na této vodě konal před čtrnácti dny. Po nepodařeném prvním kole se zdravě naštval a nakonec z toho bylo krásné 19té místo. Dominik sice nebyl v první polovině výsledkové listiny, ale přesto jel domů spokojen, protože mě poprvé na závodech porazil. Sice ne v přímém souboji, protože chytal druhou skupinu, ale tak jako tak skončil v celkových výsledcích o jedno místečko výš než já a to se cení. Budu se muset nad svými výkony asi hodně zamyslet.

Celkovým vítězem se stal Roman Jorka, nejlepším juniorem byl Lukáš Starýchfojtů. Podrobné výsledky jsou zatím k dispozici zde.

sdílej článek:
Příspěvek byl publikován v rubrice aktuality, články, závody a jeho autorem je Roman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Podobné články

Soustředění na Jizeře září 2013

Skončily prázdniny a kvapem se blíží závěrečné závody juniorů na Jizeře a Volyňce. A protože dobré je být připraven a taky je třeba mít přehled o tom, jak se všichni…


Jarní soustředění v Jestřabicích 2015

V pátek večer jsme i pod hrozbou kazícího se počasí vyrazili na první letošní větší akci do Jestřabic. Nejen tamní přehradu, ale i vždy vstřícný a usměvavý místní personál včetně…Jizera 2015 – Nemilé překvapení, nebo budoucnost našich řek?

Po roce se mladí muškaři znovu sešli na Jizeře u Semil plní očekávání. Vždyť tento závod byl dlouhodobě perlou mezi českými juniorskými závody. A my jsme u toho byli samozřejmě…


MSJ Irsko 2013 první závod

Tak dnes to všechno začalo na ostro. Dopoledne jsem se byl podívat na Fojta s Červem na řece a bylo to fajn. Počasí v pohodě pod mrakem občas slunko. Červ…Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *