Jestřabický podzimní maraton dvojic 2012

Posledním závodem letošní muškařské sezony byl maraton dvojic na přehradě v Jestřabicích. Manželé Šlesingerovi udělali pro zdárný průběh závod jak se říká „první poslední“. Do přehrady vysadili krátce před závody 8q pstruhů duhových z několika různých sádek, o pár dní dříve 2q nádherných okounů, ale protože počasí neporučíš, tak prudká změna se silným nárazovým větrem i rybám vzala chuť. A tak nebylo neobvyklé, že v jedné polovině závodu dvojice zachytala a v druhé dala klidně neoblíbené „Zero“.

Tentokrát jsme se dobře na závod připravili a hotové návazce na nových zásobnících nám výrazně zjednodušily ranní přípravu prutů. Díky tomu jsme byli všichni včas na svých štontech a očekávali jsme první zatroubení. Já s Honzou na protější straně přehrady a stejně tak Tomáš s Petrem. Ryby se ukazovaly na dohoz, Honzovi se splnilo větrné přání a dvě ryby zapřažené na první tři náhozy dávaly naději na skvělý závod. Ale vše bylo jinak. Vedle nás sice chytali největší favorité Roza a Hosenseidl, ale ti se první dvě kola jen dívali, jak nám padají ryby z háčků. Potom se situace otočila a až do předposledních dvou kol jsme se koukali zase my jak Roza s Mílou sakrují a odevzdaně máchají pruty nad hladinou po spadlé rybě. S Honzou jsme si, aniž bychom se domlouvali, vyměnili během dne pozice lovců a podběračů. Dopoledne totiž většinu ryb nachytal Honza, odpoledne zase já. Tři ryby  ke konci závodu jsem chytil díky zamotanému návazci na sedmičkovém prutu. To mě donutilo chytat na pětkový prut s novou hoverkou od 3M a na návazci s muškou, kterou jsem si vymyslel těsně před spaním. A ta byla ta pravá, do které pstruzi neťukali, ale vždy jí hltavě polkli a ona se jim pevně usazovala na kořeni jazyka. Jediný Honzův kontakt během odpoledne s rybou, která po několika zátazích za šňůru kousek od podběráku spadla, by znamenal postup o sedm příček v celkové klasifikaci. Sedm dvojic mělo zapsaných šest ryb, ale ta naše nej byla samozřejmě nejmenší a tak místo dvojky v kole jsme nakoupili baculatou osmičku. Tomáš s Petrem se rvali s větrem celý den a jak dopoledne tak odpoledne měli zapsáno po dvou rybách což nakonec stačilo na třicátou sedmou příčku.

Vítr byl občas tak prudký, že po vodě plavaly nafukovací podložky pod šňůry, čepice a pruty ve stojanech se kácely k zemi. 446 ulovených ryb určitě neodpovídá snaze závodníků, ale hlavně snaze pořadatelů o vynikající zarybnění přehrady. Holt podzim je podzim a chutě ryb jsou v tu dobu již velmi nestálé. Je to však pro všechny rybáře výzva k tomu, aby navázali správnou mušku, dobře sestavili návazec a sladili jej s prutem a šňůrou. No a hlavně aby zvolili způsob předložení mušek rybám takový, aby je dokázali k záběru přimět. Pro mě bylo úžasné sledovat kolikrát Míla s Rozou rybu za nástrahou přivedli až těsně k břehu. Ale většinou ten poslední krůček, tedy záběr, nepřišel.

Výsledkovou listinu naleznete zde.

Ahoj na závodech příští rok!

 

 

sdílej článek:
Příspěvek byl publikován v rubrice aktuality a jeho autorem je Roman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Podobné články

Jarní muškaření na mimopstruhových revírech

Chytání ryb na umělou mušku má většina lidí spojené s lovem lososovitých ryb. V okolí Prahy a ve Středních Čechách je však  pstruhových revírů s dobrou obsádkou pstruhů a lipanů…


Mistrovství ČR juniorů v jezerním muškaření – Skalička 2012

Je stále ještě podzim, ale nejen na Skaličku dorazil první zimní víkend. A jako na potvoru byl v termínovém kalendáři mladých muškařů jezerní závod o titul mistra České republiky pro…Středočeská divize pro nás úspěšná :)

Letošní Středočeská divizní soutěž muškařů byla pro naše monfišácké týmy hájící rovněž barvy MO ČRS Brandýs nad Labem – Stará Boleslav velice úspěšná. S výjimkou bronzového poháru za třetí místo,…


Letní tábor Vimperk

Dostal jsem nabídku na účast na letním rybářském táboře pořádaném Standou Bláhou z Vimperka. Pokud by jste měli zájem napište přímo Standovi a jen mi dejte vědět. Pokud to bude…Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *