Dreux 2014 – krásné ryby a nepodařená obhajoba třetího místa

dreux2014024Do francouzského Dreux jsme letos vyrazili obhajovat třetí místo juniorů z loňského roku. Sestava byla pro tentokrát trošku pozměněná a někteří dospělí, kteří se závodu účastnili s námi v minulých letech zůstali doma. O to víc jsme byli letos odhodláni udělat vše pro úspěšnou reprezentaci našeho klubu. Petr s Tomášem se pečlivě připravovali už doma u svěráčků, Michal s Víťou coby nováčci v Dreux jim zdatně sekundovali. A já s Petrem II? To už je taková letitá rutina letos trošku pokažená termínovým souběhem s Jestřabickým maratonem. Příjemným osvěžením výpravy byl dámský doprovod v podobě „Tety a Babči“. Ty dohlížely po celou dobu hlavně na naše stravovací návyky 🙂 a poctivě držely palce.

Po vyzvednutí Víti ve Stodůlkách jako posledního se Petr II jako buldog zakousl do volantu a já mohl až do Francie podřimovat vedle něho. Jeli jsme tentokrát trošku dřív a tak jsem v Paříži udělal neobvyklou odbočku a zajeli jsme na chvilku pod Eiffelovku. Ta bohužel byla z úsporných důvodů zhasnutá. Ale stihli jsme i Vítězný oblouk.

Za rozednění už jsme byli na čerpací stanici kousek od tréninkového jezera na příjemné snídani. 1200 km za námi a uzamčená brána jezera před námi. Majitel byl přesný a v osm hodin nám otevřel. Rychle jsme vyřídili povolenky na dva dny a dohodli jsme se na možnosti lovit ze dvou boatů (strategické rozhodnutí za 40 Eu).

Rychle převléknout a jdeme zkoušet, zda mušky v našich krabicích jsou ty pravé. Třetí hod pod chatou a už jsem měl záběr. To bude paráda řekl jsem si. Ale člověk nemá věštit. Obvzlášť na rybách. Všichni už měli pochytané krásné ryby, když jsem já chytil tu svou vysněnou první někdy okolo půl druhé odpoledne. Michalova 75ka už byla v tu dobu uložena na kartě mého fotoaparátu stejně jako Vítkova první francouzská ryba. Petr s Tomášem na boatech také slavili úspěšný lov. Jen já s Petrem II jsme museli mladíky celé odpoledne dohánět. Nakonec se nám to celkem podařilo a kromně Vítka se dvěma rybama jsme my ostatní měli nachytaných ryb dost, abychom s upokojením mohli vyrazit do historického městečka Chartress, kde jsme měli dohodnuté netradiční ubytování v prastarém domě hned vedle nádherné katedrály. Tady se Michal prezentoval jako skvělý tlumočník a tak ubytování proběhlo bez obtíží. Něco málo jsme stihli dovázat a pak celý byt nejprve ztichl a v zápětí se začalo ozývat ze všech postelí pravidelné oddychování.

Druhý den byl úžasný. Ryb bylo zřetelně více a jejich apetit byl příslibem pro nedělní závod. Fungovali i pakomáři a suché mouchy.

Nedělní los na závodním jezeře nedopadl špatně. Tedy alespoň jsme věděli, že nebudeme muset obíhat jezero čtyřikrát během dne. Kluci od nás byli daleko a tak jsem je nemohl sledovat. S Petrem II jsme zvolili jednoduchou taktiku, která je tady už léta prověřená. Pomalá intermída černá, černá a na konci hodně zatížený výrazně oranžový blob s ocáskem a středně rychlé rolly poly. Že je to naopak? Funguje to. První ryby dal Petr II a chvilku po něm jsem začal chytat i já. Co štont, to nějaká ryba v podběráku. Zajímavé bylo, že na bloby a RP jsme chytali jen oranžové pstruhy, já občas zkusil pomalé tažení a to byl vždy normální duhák na černou. Nepletli se. Nakonec jsme dopoledne skončili druzí. Mlaďochům se tak nedařilo a obhajoba třetího místa se rozplynula ve třech nulách během pěti kol. Míša s Víťou si v prvním kole na hrázi krásně pochytali a ulovili své první oranžáky v životě. Škoda nul v dalších kolech.

Odpoledne se něco stalo a za celý závod jsme s Petrem II nepřišli na to co. Já ryby jakžtakž chytal, ale Petr II i přes stejné mouchy, šňůru, vedení a hody neměl za celé odpoledne rybu, ba ani jediný kontakt s rybou. To já potkal rybu v každém kole, ale i tak se mi ve třech kolech nepodařilo dostat ji do podběráku. Ale měňte taktiku, když okolo se nechytá a vy záběry přece jen  máte. Možná to chtělo změnu, ale  neudělal jsem ji. Ztracená ryba v posledním kole nás stála druhé místo, ale i celkově osmé místo je pro mě tady zatím nejlepším umístěním. Kluci setrvali v dopoledním tempu. Jen Míša vydřel pro změnu nějakého cejna. Nakonec to stačilo na 22 a 23 místo. Nevadí, za rok se budou zkušenosti hodit. Při vyhlašování určitě potěšilo poděkování organizátorů nám za absolvování tak dlouhé cesty s přáním pohodové cesty domů a srdečným pozváním na další ročník. Vypadalo to jako když se tady Monfishjunior stává domácím týmem.

Osobně jsem se nikdy neúčastnil lepšího jezerního závodu, než je maraton dvojic v Dreux. Chytají se krásné ryby v čisté vodě, posuzování provádí korektní, ale nekompromisní rozhodčí a člověk celý den s hodinovou přestávkou chytá. Jen nás mrzelo, že jsme si nenalosovali některý ze dvou horkých fleků, na nichž se chytalo mnohem více ryb, než na ostatních štontech. Ale díky samostatnému bodování jednotlivých kol to celkový výsledek nijak neovlivnilo.

A cesta domů? Ospalá, dlouhá, ale v pohodě. Tak zase za rok!

sdílej článek:
Příspěvek byl publikován v rubrice aktuality, články, závody a jeho autorem je Roman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Podobné články

Vázání ve Slezské s mistrem světa 2011 v LRU Muška Romanem Heimlichem

Tentokrát jsme měli na Slezské při vázání mušek velmi milou návštěvu. Za dětmi přišel mistr světa v LRU muška z roku 2011 Roman Heimlich, který je i přes delší pauzu,…


Výtěr štik v líhni Mokřiny

Umělý výtěr štik je atraktivní pro každého rybáře a pro ty nejmladší příslušníky Petrova cechu obvzlášť. V rybí líhni Mokřiny u Třeboně nám zdejší rybáři celý výtěr podrobně ukázali a…Metrostav 2013 – boj o body v nádherném údolí řeky Jihlavy u Templštýna

Ryby to dobře věděly …, a tak se docela dobře připravily na příjezd závodního peletonu juniorů ve dnech 4. a 5. května 2013. Myslím si to proto, že ryb se…


IMPÉRIUM VRACÍ ÚDER – Mistrovství ČR juniorů Svratka 2014

O tomto víkendu proběhlo na řece Svratce Mistrovství ČR juniorů v lovu ryb na umělou mušku, které tak jako nedávný jezerní šampionát připravil Bojkovický muškařský klub. Vybraná řeka je pro…Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *